Narzędziownia wróć do usług

Oferujemy kompleksową obsługę od projektu elementu poprzez konstrukcję i wykonawstwo form wtryskowych, realizację i wdrożenie do produkcji wyrobów włącznie.

Dzięki realizacji wszystkich etapów w ramach jednej firmy jako producent form wtryskowych zapewniamy wyjątkowo szybką obsługę, pomoc w zakresie konstrukcji detali na etapie projektowania, rozszerzoną gwarancję na wykonane formy przy produkcji detali w naszej firmie, elastyczne formy finansowania produkcji form (np. rozliczenie w sprzedaży elementów). Nasza narzędziownia to wieloletnie doświadczenie pozwalające nie tylko na optymalizację konstrukcji formy tak żeby obniżyć jej koszty wytworzenia, ale przede wszystkim na obniżenie późniejszych kosztów produkcji elementów z jej użyciem co stanowi o istotnej przewadze konkurencyjnej naszych Klientów.

Jako wieloletni producent form wtryskowych projektujemy i wykonujemy formy dla wyrobów o wysokich wymaganiach jakościowych oraz złożonej budowie, a w tym gorąco kanałowe, wielogniazdowe, z wieloma suwakami, z powierzchniami polerowanymi, a także nieregularnymi kształtami i zamknięciami.

Na życzenie klienta produkcja form wtryskowych jest realizowana w oparciu o elementy znormalizowane
tak uznanych dostawców jak:

logos

Narzędziownia realizuje wykonawstwo modeli wyrobów, pomoc w ich konstrukcji, a także dobór elementów i materiałów. Zapewniamy także bieżące serwisowanie form powierzonych przez Klienta do realizacji usług wtrysku.

 

Jak wygląda budowa formy wtryskowej?

Formy wtryskowe to niezwykle ważne elementy w produkcji różnorodnych produktów z tworzyw sztucznych. Za ich pomocą można dość swobodnie formować wyroby – nadawać im pożądany przez Klienta kształt. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz zaawansowanemu parkowi maszynowemu, tworzymy formy najwyższej jakości, które są stosowane przy produkcji wyrobów elektronicznych i elektrycznych, w przemyśle automotive czy branży spożywczej.

Forma wtryskowa składa się z podzespołu ruchomego i nieruchomego. Pierwszy przytwierdza się do płyty ruchomej wtryskarki, a drugi do płyty stałej. Do układów funkcjonalnych formy zalicza się m.in.: gniazda formujące oraz układy: wlewowy, chłodzenia, wypychania  wypraski i usuwania wlewka. Dzięki trwałości form wtryskowych, można je wykorzystywać do produkcji seryjnej, a także wielkoseryjnej. Formy można podzielić na zimno i gorąco kanałowe. Pierwsze z nich zazwyczaj posiadają jedną płaszczyznę podziału, gdzie wlewek usuwany jest wraz z wypraską, a budowa formy jest prostsza. Formy trójpłytowe (dwie płaszczyzny) wykorzystuje się w przypadku konieczności zasilenia tworzywem gniazd poza ich krawędzią w płaszczyźnie podziału, a także gdy użytkownik nie planuje inwestycji w formę gorąco kanałową. Zastosowanie form gorąco kanałowych pozwala na oszczędniejsze gospodarowanie materiałem (brak wlewka), a także umożliwia szybszą i łatwiejszą zmianę koloru.

Profesjonalne projektowanie form wtryskowych

Projektowanie form wtryskowych jest złożonym, wieloetapowym procesem i jego realizacja rozpoczyna się od stworzenia lub analizy projektu detalu dostarczonego przez zamawiającego tak aby zapewnić jego technologiczność oraz zgodność z przyjętymi wymaganiami wizualnymi i funkcjonalnymi.

Kolejna faza projektowania to etap planowania, podczas którego zbieramy najważniejsze informacje dotyczące planowanej produkcji wyrobu, które są podstawą do ustalenia optymalnej liczby gniazd, typu i innych cech funkcjonalnych projektowanej formy. Jako doświadczony producent form do wtryskarek podczas ich konstruowania korzystamy z nowoczesnego oprogramowania CAD CAM 3D przyspieszającego realizację tego etapu.

Na podstawie projektu formy wykonuje się ją w metalu. Stosowanie elementów znormalizowanych przyspiesza wykonanie formy, a kluczowym zagadnieniem jest precyzyjne przygotowanie gniazd formujących. Po spasowaniu i złożeniu całej formy realizuje się wstępne próby. Wykonanie ewentualnych poprawek i akceptacja detali pozwala na uruchomienie produkcji seryjnej wyrobu.

Produkcja form wtryskowych w doświadczonej firmie

Produkcja form wtryskowych w AZUN skupia się na stworzeniu optymalnego produktu, możliwie jak najbardziej dopasowanego do potrzeb Klienta. Korzystamy z wysokiej klasy materiałów zapewniających późniejszą, wieloletnią i bezproblemową seryjną produkcję elementów. Pomagamy w ten sposób obniżyć koszty produkcji przy zachowaniu wysokiej wydajności przygotowanych rozwiązań. Wybierając formy wtryskowe do tworzyw sztucznych AZUN, można mieć pewność, że uzyskane elementy będą cechowały się precyzyjnymi wymiarami formowanych wyrobów. Do każdego zadania podchodzimy w sposób indywidualny zapewniając krótkie terminy realizacji.

Zapraszamy do współpracy. Skontaktuj się z nami.